Gree Electric Appliances

Firma GREE Electric Appliances, Inc. of Zhuhai została założona w 1991 roku i jest jednym z największych producentów urządzeń klimatyzacyjnych na świecie.

Gree

1 z 3 sprzedanych urządzeń klimatyzacyjnych na świecie
jest wyprodukowane przez Gree

Dzięki zdobywaniu doświadczeń w zakresie rozwoju badań, produkcji, marketingu i serwisowania urządzeń, firma stała się liderem w dziedzinie produkcji i dystrybucji klimatyzatorów. Działalność rozpoczęła od jednego typu produktów – klimatyzatorów okiennych. Posiada dziewięć baz produkcyjnych w Zhuhai, Honkongu, Hefei, Brazylii, Pakistanie oraz Wietnamie.

Gree

Zatrudnia ponad 40 000 pracowników, z czego ponad 1000 pracuje w działach badawczych, wdrażających innowacyjne rozwiązania i nowe technologie. Ponadto firma posiada trzy znakomicie wyposażone laboratoria. Dzięki nadzwyczajnemu tempu wdrażania innowacyjnych technologii oraz szczególnej dbałości o środowisko naturalne pozycja firmy Gree ciągle rośnie.

Gree

Obecnie roczna produkcjafirmy wynosi 65 milionów różnego rodzaju urządzeń klimatyzacyjnych

W 1996 roku system produkcyjny GREE osiągnął zgodność z wymogami ISO 9001 i w tym też roku firma uzyskała określenie „Numer 1 gatunku klimatyzatorów mieszkaniowych w Chinach”. W trakcie działalności GREE zdobyło wiele międzyna rodowych certyfikatów : ISO 9001, chiński certyfikat 3C, japoński JIS, niemiecki GS i TUV oraz CE i EMC, amerykański UL, australijski SAA, argentyński SMARC, rosyjski GOST i inne.

W 2007 roku w Rio de Janeiro odbyła się gala Brazil Energy Conserwation Star Awarding Ceremony, podczas której firma otrzymała nagrodę Energy Conversation Star. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych przez brazylijski rząd dla produktów energooszczędnych. Już od 2004 roku, tytuł przyznawany jest Gree corocznie. Innym ważnym faktem jest, iż w przeprowadzonym w 2007 roku światowym rankingu marka GREE zajęła 5 miejsce. Pierwsze miejsca w rankingu zajęły firmy w kolejności : Daikin, Carrier, York i Trane. Marka Gree wyprzedziła z kolei inne - również wiodące marki Mitsubishi, LG i Midea.

Gree

W 2008 roku zostało podpisane porozumienie o fuzji pomiędzy GREE, a firmą DAIKIN. Głównym celem współpracy jest nacisk na energooszczędne technologie. Daikin i Gree uzgodniły, że utworzą dwie spółki joint venture w Zhuhai.

Jedna z firm zajmuje się produkcją sprężarek inwerterowych i płytek PCB. Druga spółka z kolei produkuje wysokiej jakości klimatyzatory, które są sprzedawane pod marką firmy DAIKIN. Produkcja jest wykonywana w fabryce GREE, ale na linii produkcyjnej DAIKIN.

Gree

W trosce o środowisko naturalne i w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne Gree proponuje pełną paletę produktów klimatyzacyjnych. Z roku na rok podwyższa komfort klimatyzacji, zwiększając sprawność energetyczną urządzeń, stosując ekologiczny czynnik R410A oraz zapewniając unikalną nowoczesną stylistykę proponowanych produktów.

Głównym celem firmy jest dostarczanie lepszych jakościowo i technologicznie produktów. Zwiększenie wprowadzania innowacji technologicznych oraz produkcja produktów, zgodnie z zasadami ochrony środowiska, o niskim poziomie emisji dwutlenku węgla i oszczędności energii.

Ponad 200 000 000 zadowolonych użytkowników klimatyzatorów GREE na całym świecie jest najlepszą wizytówką marki.

Klimatyzatory Gree